Znajdź nas

TOP News

Stefan Kraft wygrał kwalifikacje, Piotr Żyła trzeci

Stefan Kraft wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Klingenthal. Trzecie miejsce zajął Piotr Żyła, a prócz niego do zawodów weszła jeszcze pięciu biało-czerwonych.

Stefan Kraft

Bardzo długo liderem kwalifikacji był Piotr Żyła. Reprezentant Polski uzyskał 135,5 metra, co było najdalszą odległością konkursu. Polak stracił prowadzenie dopiero w samej końcówce. Najpierw zmienił go Karl Geiger. Niemiec uzyskał 133 metry i wyprzedził naszego skoczka o 0,9 pkt. Później nowym liderem – a jak się okazało chwilę później także triumfatorem całych kwalifikacji – został Stefan Kraft. Austriak skoczył 129,5 metra. Piotr Żyła stracił do niego 1,5 pkt.

Siódme miejsce zajął Dawid Kubacki. Mistrz świata wylądował dokładnie na 131 metrze. Na 19. lokacie uplasował się Kamil Stoch po skoku na odległość 122,5 metra. Na 31. pozycji sklasyfikowano Macieja Kota, który zanotował 125,5 metra. Siedem oczek niżej znalazł się Jakub Wolny z odległością 118 metrów. Ostatnim, który zmieścił się do konkursu jest Klemens Murańka. Polak skoczył 112 metrów i zajął 50. miejsce. Dwie lokaty niżej sklasyfikowano Stefana Hulę (113 metrów).

Jutro w Klingenthal konkurs drużynowy.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News