Znajdź nas

Mistrzostwa Świata w Seefeld

Stefan Kraft najlepszy w kwalifikacjach, Polacy w czołówce

Komplet Polaków awansował do jutrzejszego konkursu mistrzostw świata na normalnej skoczni w Seefeld. Kwalifikacje wygrał Austriak Stefan Kraft.

Stefan Kraft na belce
Stefan Kraft najlepszy w kwalifikacjach

Najlepiej z Polaków spisał się Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski wylądował na 107 metrze i zajął trzecie miejsce. Tuż za nim z wynikiem 104 metrów uplasował się Dawid Kubacki. Nieco słabiej wypadł Piotr Żyła, który skoczył 99 metrów i został sklasyfikowany na 16. pozycji. Do konkursu awansował też Stefan Hula. Zawodnik z Szczyrku w bardzo dobrych warunkach poszybował na odległość 101,5 metra i zajął 26. lokatę.

W kwalifikacjach najlepszy był Stefan Kraft. Austriak wylądował na 106 metrze i wyprzedził Ryoyu Kobayashiego. Japończyk skoczył co prawda 2,5 metra dalej, ale swoją próbę oddawał w o wiele lepszych warunkach. Na dziewiątym miejscu uplasował się mistrz świata z dużej skoczni Markus Eisenbichler. Czołową dziesiątkę zamknął natomiast Szwajcar Killian Peier.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Mistrzostwa Świata w Seefeld