Znajdź nas

TOP News

Stefan Kraft najlepszy w kwalifikacjach! Kamil Stoch trzeci

Stefan Kraft wygrał kwalifikacje do ostatniego konkursu 68. Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Z Polaków najlepiej spisał się Kamil Stoch, który zajął trzecie miejsce.

Stefan Kraft

Stefan Kraft triumfował z rezultatem 134,5 metra. Austriak jednak tylko o 0,1 pkt. wyprzedził drugiego Daikiego Ito. Japończyk uzyskał 138 metrów. Trzecie miejsce zajął Kamil Stoch z próbą na odległość 136 metrów. Dawid Kubacki skoczył 131,5 metra i zajął 13. pozycję.

Piotr Żyła wylądował na 130 metrze i uplasował się na 26. miejscu. Trzy oczka niżej z wynikiem 126,5 metra zawody kończył Maciej Kot. Czterdziesty siódmy był Stefan Hula (122 metry). Do konkursu znów nie wszedł Jakub Wolny.

W pierwszej serii jutrzejszego konkursu Kamil Stoch zmierzy się z Rosjaninem Jewgienijem Klimowem. Dawid Kubacki o awans powalczy z Cene Prevcem, natomiast Piotr Żyła z Timim Zajcem. Maciej Kot będzie rywalizował z Junshiro Kobayashim, a Stefan Hula z Constantinem Schmidem.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News