Znajdź nas

TOP News

Kto poskacze na Kulm? Michal Doleżal ogłosił skład na kolejny Puchar Świata

Znamy skład reprezentacji Polski na Puchar Świata w lotach narciarskich. W Bad Mitterndorf wystąpią ci sami skoczkowie, którzy rywalizowali w Willingen.

Michal Doleżal

Michal Doleżal konsekwentnie trzyma się składu, który startował w Sapporo i Willingen. Do Bad Mitterndorf na pierwsze w tym sezonie loty, pojadą zatem Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny, a także Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała i Klemens Murańka.

Puchar Świata do Kulm wraca po dwuletniej przerwie. Polscy skoczkowie nie mają najlepszych wspomnieć z lotami na tym obiekcie. Kamil Stoch raz był trzeci, a miało to miejsce w sezonie 2011/2012. Cztery lata później nie przebrnął tam natomiast kwalifikacji podczas mistrzostw świata w lotach.

Dawid Kubacki w Pucharze Świata na Kulm jeszcze ani razu nie punktował. Podczas mistrzostw świata był z kolei 15. Najlepszy rezultat Piotra Żyły na tym obiekcie to natomiast ósma lokata, wywalczona w sezonie 2014/2015. Trzy punkty w Pucharze Świata w Kulm zdobył Klemens Murańka. Był też 26. na mistrzostwach świata. Aleksander Zniszczoł może pochwalić się natomiast 27. miejscem w sezonie 2014/2015. Dla Andrzeja Stękały będzie to debiut na tym obiekcie.

Jedynym Polakiem, który wygrał na Kulm jest Adam Małysz. „Orzeł z Wisły” zwyciężył w 2005 roku.

Konkursy Pucharu Świata w Bad Mitterndorf odbędą się przedpołudniem. Początek zmagań w sobotę i niedzielę zaplanowano na 11.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News