Znajdź nas

TOP News

Ryoyu Kobayashi wygrywa trzeci konkurs TCS! Stoch piąty

Trzeci konkurs Turnieju Czterech Skoczni wygrał Ryoyu Kobayashi. Tym samym zbliżył się zarówno do zwycięstwa w całym cyklu, jak i do powtórzenia osiągnięcia Svena Hannawalda oraz Kamila Stocha – czyli wygrania wszystkich zawodów TCS. Najlepszym z Polaków był Kamil Stoch, który zajął piąte miejsce.

ryoyu kobayashi turniej czterech skoczni mśj w rasnovie
Ryoyu Kobayashi

W pierwszej serii zawiedli Piotr Żyła (113,5 metrów) oraz Jakub Wolny (116,5 metrów). Z biało-czerwonych do drugiej części konkursu awansowali Stefan Hula, który był 31., ale wygrał rywalizację w swojej parze, 10. po pierwszej serii Dawid Kubacki oraz 7. Kamil Stoch.

W drugiej serii Hula skoczył 112 metrów i zajął trzydzieste miejsce. Kubacki zaliczył równie złą próbę i po locie na 116 metrów zakończył zmagania na 18. pozycji. Natomiast Stoch wylądował na 131 metrze, co pozwoliło mu awansować o dwa miejsca.

Lider Turnieju Czterech Skoczni Ryoyu Kobayashi już na samym początku pokazał reszcie stawce, że jest poza ich zasięgiem. W pierwszej serii skoczył aż 136,5 metra i miał ponad 10 punktów nad drugim Stefanem Kraftem. W drugiej serii uzyskał wynik 131 metrów, czym tylko potwierdził swoją dominację.

2. miejsce zajął Stefan Kraft, a 3. był Andreas Stjernen. Markus Eisenbichler dopiero 13. i tym samym stracił raczej szanse na dogonienie Kobayashiego.

Więcej w TOP News