Znajdź nas

TOP News

Ryoyu Kobayashi najlepszy w kwalifikacjach. Piotr Żyła drugi

Ryoyu Kobayashi wygrał kwalifikacje do jutrzejszego konkursu Pucharu Świata w Trondheim. Najlepiej z Polaków spisał się Piotr Żyła, który był drugi.

Piotr Żyła

W kwalifikacjach najlepszy okazał się Ryoyu Kobayashi, który skoczył 135 metrów. Tyle samo uzyskał Piotr Żyła, ale przegrał z Japończykiem o 3,1 pkt. i uplasował się na drugiej lokacie. Trzeci był Johann Andre Forfang z rezultatem 135,5 metra.

Dawid Kubacki doleciał do 127 metrów i znalazł się na dziewiątej pozycji. Oczko niżej sklasyfikowany został Kamil Stoch, który skoczył wylądował dwa metry dalej niż mistrz świata z Seefeld.

Aleksander Zniszczoł skoczył 129 metrów i zajął 19. lokatę. Maciej Kot wylądował na 126 metrze, co dało mu 33. miejsce. Dwa oczka niżej został sklasyfikowany Paweł Wąsek, który uzyskał 123,5 metra. Do konkursu awansował również Jakub Wolny. Skok na odległość 123 metrów pozwolił mu na zajęcie 40. lokaty.

Fatalnie wyglądający upadek miał Stephan Leyhe. Niemiec poszybował aż na 141,5 metra, ale upadł podczas lądowania. Zawodnik trzymał się za kolano. Przytomny został zwieziony z obiektu.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News