Znajdź nas

TOP News

Ryoyu Kobayashi znów wygrywa! Żyła poza podium

Ryoyu Kobayashi wrócił na triumfalną ścieżkę. Japończyk wygrał konkurs Pucharu Świata na mamucie w Oberstdorfie. Najlepszy z Polaków Piotr Żyła był czwarty.

Ryoyu Kobayashi Oberstdorf
Ryoyu Kobayashi najlepszy w Oberstdorfie

Po pierwszej serii prowadził Ryoyu Kobayashi. Lider Pucharu Świata skoczył aż 224 metry i o cztery punkty wyprzedzał Piotra Żyłę. Polak wylądował na 218,5 metrze. Trzecie miejsce zajmował Markus Eisenbichler z wynikiem 219,5 metra. Mimo dłuższej odległości Niemiec przegrywał z Piotrem Żyłą o 1,4 punkty, ponieważ startował w lepszych warunkach.

Po skoku na odległość 207 metrów dziesiąte miejsce zajmował Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski podobnie jak wszyscy zawodnicy z końcówki rywalizacji skakał jednak w trudnych warunkach. Do II serii awansowali jeszcze Jakub Wolny i Dawid Kubacki. Obaj zajmowali miejsca w pierwszej połowie trzeciej dziesiątki.

Walka o końcowy triumf w konkursie rozegrała się między Ryoyu Kobayashim i Markusem Eisenbichlerem. Niemiec skoczył aż 237,5 metra i wydawało się, że jest na dobrej drodze aby zwyciężyć po raz pierwszy w karierze. Kobayashi wytrzymał presję i wylądował na 234 metrze. Mimo słabszych not za styl Japończyk pokonał jednak Eisenbichlera o 0,5 pkt. Dla lidera Pucharu Świata to już dziesiąta wygrana w tym sezonie.

Trzecie miejsce zajął również świetnie dysponowany w tym sezonie Stefan Kraft. Austriak skoczył 230 metrów i dość zdecydowanie pokonał Piotra Żyłę. Polak oddał zdecydowanie najsłabszy skok spośród czołówki, bo wylądował na 221 metrze. Spory awans zanotował natomiast Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski po skoku na odległość 228,5 metra zajął szóste miejsce.

Na 16. lokacie dzisiejszy konkurs ukończył Jakub Wolny. Polak świetnie zaprezentował się w drugiej serii skacząc 218,5 metra. 22. miejsce zajął ostatecznie Dawid Kubacki.

 

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News