Znajdź nas

Analizy

Niedoceniony jak Robert Lewandowski. Zobacz kto głosował na Polaka

Robert Lewandowski zajął dopiero ósme miejsce w plebiscycie „France Football”. Napastnik reprezentacji Polski i Bayernu Monachium nie był szczególnie chętnie wskazywany przez dziennikarzy z całego świata.

Robert Lewandowski z żoną
Anna i Robert Lewandowscy /fot. Bayern Monachium/

Najlepszego piłkarza roku w plebiscycie magazynu „France Football” wybrało 180 dziennikarzy z tyluż też krajów. Najwięcej punktów uzbierał Leo Messi i do niego powędrowała Złota Piłka. Argentyńczyk wygrał jednak z przewagą zaledwie 7 punktów nad drugim Virgilem van Dijkiem. Oznacza to, że nawet jeden elektor mógł zmienić losy plebiscytu.

Robert Lewandowski uzbierał jedynie 44 punkty. Naszego napastnika na pierwszym miejscu umieściło tylko dwóch dziennikarzy – Maciej Iwański z TVP Sport oraz Karl-Heinz Wild z „Kickera”. Na drugiej lokacie Polaka nie widział nikt.

Na trzeciej pozycji Robert Lewandowski znalazł się u dziennikarzy z Serbii, Pakistanu, Hondurasu oraz Kambodży. Na czwartym miejscu Polaka umieścili elektorzy ze Sri Lanki, Szwajcarii, Mołdawii i Białorusi. Na piątej pozycji umieścili go dziennikarze z Malty, Nikaragui, Czech, Gwinei Równikowej, Węgier oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Wynik głosowania wywołał wiele kontrowersji. Zbigniew Boniek napisał nawet, że „Złota Piłka to wielkie g….”. Bayern Monachium na swoim twitterze umieścił natomiast grafikę z nagłówkiem „Dla nas jesteś najlepszy”.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Analizy