Znajdź nas

TOP News

Kwalifikacje w Lillehammer – bracia Kobayashi najlepsi, Kamil Stoch na 8. miejscu

Zakończyły się kwalifikacje do wtorkowego konkursu w Lilllehammer! Prolog przed kolejnym etapem w serii Raw Air wygrał Junshiro Kobayashi. Do konkursu awansowała piątka Polaków. Najlepszy z biało-czerwonych w Lillehammer Kamil Stoch był 8.

kwalifikacje w lillehammer
Kwalifikacje w Lillehammer

Polacy w kwalifikacjach w Lillehammer zaprezentowali się w tym samym składzie co w Oslo. Paweł Wąsek po skoku na 111 metrów stracił od razu szansę na wywalczenie miejsca we wtorkowym konkursie. Lepiej poradził sobie Stefan Hula, który wylądował o 20,5 metra dalej i zajął ostatecznie 17. pozycję. Również Jakub Wolny nie miał problemu z wejściem do konkursowej 50-tki. W kwalifikacjach zajął 24. miejsce po skoku na odległość 127 metrów.

O awans do konkursu nie musieli martwić się Dawid Kubacki, Piotr Żyła oraz Kamil Stoch. Jednak z powodu liczenia punktów z kwalifikacji do klasyfikacji Raw Air, cała trójka również zaprezentowała się dzisiaj kibicom w Lillehammer. Kubacki zajął 15. pozycję. (126,5 metra), Piotr Żyła był 11. (również 126,5 metra), a Kamil Stoch po lądowaniu na 131,5 metra zajął 8. miejsce.

Wygrał Junshiro Kobayashi. Tuż za nim uplasował się jego brat Ryoyu. Trzecie miejsce dla Johanna Andre Forfanga.

Konkurs w Lillehammer odbędzie się we wtorek o godzinie 17:00.

Więcej w TOP News