Znajdź nas

TOP News

Sensacyjna decyzja FIS-u. Rasnov zorganizuje Puchar Świata!

Po raz pierwszy w historii Puchar Świata w skokach narciarskich odbędzie się w Rumunii. Taką zaskakującą decyzję podjęła Międzynarodowa Federacja Narciarska.

ryoyu kobayashi turniej czterech skoczni mśj w rasnovie
Kryształowej Kuli będzie bronił Ryoyu Kobayashi

Gospodarzem Pucharu Świata będzie miejscowość Rasnov. Zawody odbędą się tam w dniach 22-23 lutego. Skoczkowie będą rywalizować na normalnej skoczni. To spore urozmaicenie, bo FIS już kilkanaście lat temu odszedł od rozgrywania Pucharu Świata na takich obiektach. Zawody w Rasnovie będą jedynymi takimi w kalendarzu Pucharu Świata.

Rumuńskie Rasnov wykorzystało kłopoty organizacyjne Amerykanów. Początkowo Puchar Świata po latach przerwy mieli być rozegrany właśnie za oceanem. Iron Mountain nie zdołał jednak spełnić wszystkich wymogów FIS-u i został usunięty z kalendarza. Faworytem do wypełnienia luki był mamut w Oberstdorfie, a przebąkiwało się nawet o Szczyrku. Międzynarodowa Federacja Narciarska postanowiła jednak dać szansę Rumunom.

Rasnov zorganizuje Puchar Świata

Skocznia w Rasnovie

Rasnov był już gospodarzem kilku pomniejszych imprez. W 2016 roku organizował mistrzostwa świata juniorów. Dość regularnie odbywają się tam również zawody FIS Cup i Pucharu Kontynentalnego. Rok temu Rumuni po raz pierwszy zorganizowali Letnią Grand Prix. Rumunia jest 21. państwem, w którym odbędą się zawody męskiego Pucharu Świata.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News