Znajdź nas

TOP News

Wysokie lokaty polskich żeglarzy. Radosław Furmański drugi w Pucharze Świata

Udany występ polskich żeglarzy na Pucharze Świata w Miami. Świetnie spisał się Radosław Furmański, który wywalczył srebrny medal w winsdurfingowej klasie RS:X.

Radosław Furmański na treningu
Radosław Furmański na desce /fot. fanpage Radosława Furmańskiego/

Przed wyścigiem medalowym Radosław Furmański zajmował piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Prowadził drugi z naszych reprezentantów Paweł Tarnowski i to on był faworytem do końcowego triumfu. Niestety popełnił falstart przez co wypadł z gry o zwycięstwo. Wykorzystali to rywale w tym również Radosław Furmański. 22-latek przypłynął do mety jako trzeci dzięki czemu awansował w klasyfikacji na drugie miejsce. To jego największy sukces w karierze. Wygrał Chińczyk Bing Ye. Trzeci był Francuz Pierre Le Coq. Paweł Tarnowski ukończył zmagania ostatecznie na czwartym miejscu.

Wśród kobiet szansę na końcową wygraną miała Zofia Noceti-Klepacka. Przed wyścigiem medalowym Polka zajmowała czwartą lokatę z niewielką stratą do liderki. Niestety brązowa medalistka olimpijska z Londynu popełniła ten sam błąd co Paweł Tarnowski. Falstart kosztował ją spadem na szóste miejsce w generalce. Wygrała Chinka Yunixiu Lu przed Katy Spychakovą i Charline Picon.

W klasie 49erFX w wyścigu medalowym wystartowały Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda. Polki dopłynęły na metę dziesiąte i takie też zajęły miejsce w klasyfikacji generalnej. W przypadku tego duetu wynik ten należy uznać jednak za satysfakcjonujący. Wygrały Brazylijki Martine Soffiatii Grael i Kahena Kunze.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News