Znajdź nas

TOP News

PŚ w Zakopanem: Biało-czerwoni na podium

Bez corocznego show, ale nie bez emocji. Tak wyglądał konkurs drużynowy podczas Pucharu Świata w Zakopanem. Wygrali go Niemcy, którzy wyprzedzili Austriaków. Rzutem na taśmę na najniższy stopień podium wskoczyli biało-czerwoni startujący w składzie Piotr Żyła, Maciej Kot, Kamil Stoch i Dawid Kubacki.

Dawid Kubacki PŚ w Zakopanem
Dawid Kubacki podczas PŚ w Zakopanem

Po pierwszej serii na prowadzeniu była reprezentacja Niemiec w składzie Karl Geiger, Markus Eisenbichler, David Siegel i Stephan Leyhe. Świetnie spisał się zwłaszcza ten pierwszy, który wylądował na 137 metrze. Drugie miejsce zajmowali Austriacy – Daniel Huber, Jan Hoel, Michael Hayboeck i Stefan Kraft, który uzyskał największą notę pierwszej rundy.

Na trzeciej pozycji plasowali się Norwegowie – Andreas Stjernen, Andreas Fannemel, Johann Andre Forfang i Robert Johansson. Tuż za nimi ze stratę nieco ponad 7 punktów zameldowali się Polacy. Najdalej z biało-czerwonych poszybowali Kamil Stoch i Dawid Kubacki, którzy indywidualnie plasowaliby się w czołowej „dziesiątce”. Nieco słabiej wypadli Piotr Żyła i Maciej Kot.

W drugiej serii najbardziej dramatyczny przebieg miała trzecia kolejka. Najpierw z gry o podium wypadli Norwegowie, gdyż zdyskwalifikowany został Johann Andre Forfang. W tej sytuacji na trzecie miejsce wskoczyli Polacy. Niedługo później niebezpieczny upadek zaliczył David Siegel. Niemiec został wyniesiony ze skoczni na noszach.

W ostatniej kolejce znakomicie spisał się Dawid Kubacki, który skokiem na odległość 143,5 m pobił rekord skoczni. Bój o zwycięstwo stoczyli między sobą Niemcy i Austriacy. Ostatecznie o 0,1 pkt. lepsi okazali się nasi zachodni sąsiedzi.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News