Polskie siatkarki udanie zainaugurowały ME w siatkówce!

Rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet! Polskie siatkarki fazę grupową rozgrywają w Łodzi. Pierwszym rywalem drużyny Jacka Nawrockiego była reprezentacja Słowenii.

polskie siatkarki słowenia
polskie siatkarki przed meczem ze Słowenią

Tegoroczne ME kobiet w siatkówce są wyjątkowe. Rozgrywane są w 4 krajach. Jednym z gospodarzy jest Polska, a dokładnie Atlas Arena w Łodzi. To tam 10 lat temu Polki zdobyły po raz ostatni medal mistrzostw Europy. Z takim samym planem turniej rozpoczęła dziś reprezentacja Jacka Nawrockiego. Dzisiejszym rywalem naszych siatkarek były Słowenki.

Premierowy set w tym turnieju dla Polek okazał się być spacerkiem. W żadnym momencie Słowenki nie stworzyły zagrożenia dla biało-czerwonych zawodniczek. Gospodynie dominowały w każdym elemencie gry. Malwina Smarzek-Godek zdobyła w tej części aż 7 punktów, a Polki wygrały do 12.

Trochę więcej problemów sprawiły rywalki w drugim secie, który od początku był bardzo wyrównany. Na szczęście po drugiej przerwie technicznej doświadczenie Polek wzięło górę. Zdobyły kilka punktów przewagi, którą utrzymały do samego końca. Tę partię wygrały do 22.

W ostatnią część meczu Polki weszły fantastycznie. Szybko prowadziły już 5:1. Dalej to całkowita kontrola. Trener pozwolił sobie na wprowadzenie kilku rezerwowych zawodniczek. Nie przeszkodziło to w utrzymaniu przewagi, mimo nerwowej końcówki. Nasze siatkarki pokonały Słowenię 25:23, a w całym spotkaniu 3:0.

Jutro reprezentacja Polski zmierzy się z Portugalią.