Znajdź nas

Artykuły

Historyczny sukces! Polscy żołnierze wywalczyli 60 medali na Igrzyskach Wojskowych

Tak dobrze nie było jeszcze nigdy w historii! Polscy żołnierze na Światowych Wojskowych Igrzyskach Wojskowych wywalczyli aż 60 medali. Dzięki temu zajęli 5. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Polscy żołnierze: Wojciech Kotowski, Adam Dubiel, Bartosz Stanilewicz i Hubert Nakielski, a także Jaromir Wojtasiewicz
Wojciech Kotowski, Adam Dubiel, Bartosz Stanilewicz i Hubert Nakielski /fot. Fundacja Ratownictwa i Sportów Wodnych Rescuehouse/

Polscy żołnierze w Wuhan zdobyli 11 złotych, 15 srebrnych i 34 brązowe medale. Mocno tę statystykę zawyżyli lekkoatleci, którzy aż szesnastokrotnie stali na podium. To jednak nie może dziwić zważywszy na fakt, że w składzie znalazły się takie gwiazdy jak Wojciech Nowicki, Paulina Guba, Justyna Święty-Ersetic czy Paweł Wojciechowski.

To jednak nie oni, a Michał Rozmys najmocniej błyszczał w Chinach. Nasz średniodystansowiec w Wuhan wywalczył złoto na 800 metrów, a kilka dni później powtórzył osiągnięcie na 1500 metrów. Poza nim złote medale wywalczyli jeszcze Wojciech Nowicki (rzut młotem), Paweł Wojciechowski (skok o tyczce), Paulina Guba (pchnięcie kulą). Mazurka Dąbrowskiego usłyszała ponadto sztafeta 4×400 metrów w składzie Małgorzata Hołub-Kowalik, Joanna Linkiewicz, Anna Kiełbasińska i Justyna Święty-Ersetic, a także drużyna maratończyków, którą tworzyli Arkadiusz Gardzielewski, Henryk Szost, Mariusz Giżyński i Marcin Chabowski.

Na najwyższym stopniu podium stanęły również Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar, startujące w klasie 470. Ze złota cieszył się też Jaromir Wojtasiewicz w strzeleckim trapie. Bardzo dobrze spisali się tez nasi ratownicy wodni. Wojciech Kotowski wygrał w ratowaniu manekina na 50 metrów. Ten sam zawodnik, razem z Adamem Dubielem, Bartoszem Stanilewiczem i Hubertem Nakielskim triumfował również w sztafecie 4×25 metrów w holowaniu manekina.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Artykuły