Trudny początek Mistrzostw! Polacy pokonali Estonię

Pierwsze koty za płoty! Polscy siatkarze po dosyć trudnym meczu zdobyli pierwszy komplet punktów na ME 2019.

Reprezentacja Polski siatkarzy - mecz z Estonią

Na turniej w Holandii Vital Heynen zabrał najsilniejszy skład z możliwych. Zabrakło jedynie Bartosza Kurka, który wraca do formy po kontuzji. Mecz z Estonią miał być idealnym przetarciem dla naszego zespołu. Drużyna z średniej półki, która nie powinna za bardzo zaszkodzić reprezentacji Polski. Jednak okazało się, że Estończycy postawili poprzeczkę bardzo wysoko.

Pierwszy set dosyć wyrównany, chociaż biało-czerwoni szybko zdobyli parę oczek przewagi. Utrzymali ją do samego końca wygrywając do 22. Ale początek kolejnej partii to spora niespodzianka. Estonia prowadziła już 4:0. Dopiero wtedy podopieczni Heynena wzięli się za odrobienie strat. Udało się wyrównać w drugiej części seta. Niestety Polacy grali nerwowo. Popełniali błędy przy przyjęciu lub po prostu nie potrafili zakończyć akcji. Grę na przewagi wygrali rywale poprzez as serwisowy.

W trzecim secie również pojawiała się nieskuteczność. Polscy siatkarze dopiero pod koniec odskoczyli i wygrali do 22. Po trzech częściach najskuteczniejsi byli Kubiak i Szalpuk. Niestety Estonia żądliła nas skutecznymi asami.

Ostatnia partia to znów trudna walka z rywalami. Chociaż nie można powiedzieć, że Polacy grali jakoś źle. Było widać, że to dopiero początek turnieju. Na szczęście biało-czerwoni konsekwentnie pilnowali wyniku i zwyciężyli też w czwartym secie.