Magazyn Sportowiec – wywiady, analizy, komentarze sportowe

Polscy koszykarze z kolejną wygraną! Mistrzostwa świata coraz bliżej

Polscy koszykarze bliżej mistrzostw świata

W pierwszej kwarcie polscy koszykarze zdecydowanie dominowali nad rywalami. W rezultacie wygrali tę część 31:18.

W drugiej kwarcie Włosi się nieco ożywili. Zmniejszyli stratę, ale nie byli w stanie jej całkowicie zniwelować. W rezultacie do szatni Polacy schodzili z wynikiem 52:41.

Po przerwie Włosi jeszcze mocniej przycisnęli. Polacy potrafili jednak skutecznie kontrować. Mimo to przewaga biało-czerwonych zmalała. Po trzech kwartach nasi zawodnicy prowadzili 73:65.

Raptem ośmiopunktowa przewaga zapowiadała duże emocje w czwartej kwarcie, ale w niej Polacy zagrali znakomicie. Świetnie prezentował się zwłaszcza Maciej Lampe. Ostatecznie biało-czerwoni wygrali 94:78.

Dzięki zwycięstwu nad Holandią i Włochami biało-czerwoni są na 3. miejscu w swojej grupie eliminacyjnej. Jednak nasi zawodnicy bardzo mocno zbliżyli się do awansu na mistrzostwa świata. Gdyby im się to udało byłaby to taka pierwsza sytuacja od ponad pół wieku.