Drugi mecz i drugie zwycięstwo. Polscy hokeiści wciąż w grze o Igrzyska

Polscy hokeiści wykonali kolejny kroczek w drodze do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. W drugim meczu turnieju prekwalifikacyjnego biało-czerwoni pokonali 6:1 Ukraińców.

Polscy hokeiści
Polscy hokeiści /fot. Polski Hokej TV/

Polscy hokeiści doskonale rozpoczęli turniej w Nur-sułtanie, pokonując 8:0 Holendrów. Spotkanie z Ukraińcami miało być już trudniejsze i było. Mecz lepiej rozpoczęli podopieczni Tomasza Valtonena. Nie zdołali jednak wykorzystać swojej przewagi, a to się zemściło. W 16. minucie Ukraińcom prowadzenie dał Pawło Taran. Jeszcze przed końcem pierwszej tercji wyrównał Filip Starzyński.

W drugiej odsłonie polscy hokeiści grali o wiele skuteczniej. Na listę strzelców wpisali się Martin Przygrodzki i Szymon Marzec. Początek trzeciej tercji też zaczął się doskonale, bo na 4:1 wynik podwyższył Marcin Kolusz. Na osiem minut przed końcem meczu na 5:1 strzelił Damian Kapica. Ostatecznie wynik na 6:1 ustalił Filip Komorski.

W niedzielę polscy hokeiści zagrają z najtrudniejszym rywalem, czyli Kazachstanem. Będzie to mecz o awans do kolejnej rundy kwalifikacji olimpijskich. W grze o Pekin pozostanie bowiem tylko zwycięzca turnieju w Nur-sułtanie.