Polscy hokeiści (na razie) zgodnie z planem. Rozgromili Holendrów i są ciut bliżej Igrzysk

Miało być zwycięstwo i było. Polscy hokeiści rozgromili 8:0 Holendrów w pierwszym meczu turnieju prekwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Polscy hokeiści
Polscy hokeiści lepsi od Holandii /fot. Kazachska Federacja Hokejowa/

Polscy hokeiści już w pierwszej tercji udowodnili kto jest na lodzie lepszy. W ciągu dwudziestu minut gole zdobyli Arkadiusz Kosek, Aron Chmielewski i Maciej Urbanowicz. Biało-czerwoni przeważali w każdym elemencie gry, a co ważniejsze potrafili w stu procentach wykorzystać grę w przewadze.

W drugiej tercji podopieczni Tomasza Valtonen wciąż dominowali. Holendrzy natomiast nie potrafili sobie poradzić z ofensywnymi Polakami. W rezultacie Dominik Paś, Patryk Wajda, Oskar Jaśkiewicz (x2) wbili im cztery bramki.

Ostatnia odsłona meczu była już mniej dynamiczna. Selekcjoner reprezentacji Polski zmienił między innymi bramkarza, a na tafle wjechał Michał Kielar. Biało-czerwoni wciąż jednak przeważali, co potwierdziło trafienie Filipa Komorskiego. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Polaków 8:0.

Jutro rano polscy hokeiści zagrają z Ukraińcami, natomiast w niedzielę z Kazachstanem. Będą to już o wiele trudniejsze spotkania niż ten z Holandią. Do kolejnej rundy kwalifikacji olimpijskich awansuje tylko zwycięzca turnieju w Nur-sułtanie.