Znajdź nas

Artykuły

Niesłyszące Polki wicemistrzyniami świata w futsalu!

Kobieca reprezentacja Polski w futsalu z wicemistrzostwem świata osób niesłyszących. Biało-czerwone przez cały turniej były niepokonane, a dopiero w finale zatrzymały je Brazylijki.

Reprezentacja Polski w futsalu niesłyszących
Nasza srebrna drużyna /fot. Reprezentacja Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej/

Kobieca reprezentacja Polski w futsalu z wicemistrzostwem świata osób niesłyszących. Biało-czerwone przez cały turniej były niepokonane, a dopiero w finale zatrzymały je Brazylijki.

Reprezentacja Polski swój potencjał udowodniła już przed rokiem, gdy wywalczyła mistrzostwo Europy. A trzeba też pamiętać, że wcześniej biało-czerwone sięgnęły po srebro na Igrzyskach Głuchych. Nic więc dziwnego, że i na światowym czempionacie Polki były zaliczane do grona faworytek.

Presja nie zjadła biało-czerwonych, które fazę grupową przeszły w świetnym stylu. Polki w grupie wygrały 11:1 z Finkami, 7:3 ze Szwedkami i 6:4 z Japonkami. W ćwierćfinale podopieczne Aleksandra Opaczewskiego trafiły na Rosjanki. Było to niezwykle wyrównane i zacięte starcie, ale biało-czerwone ostatecznie rozstrzygnęły go na swoją korzyść, triumfując 3:2.

W półfinale nasze zawodniczki zagrały świetny mecz i pokonały Holenderki 5:2. Tak dobrze nie było już w finale, gdzie naprzeciw Polek stanęły Brazylijki. Biało-czerwone walczyły bardzo dzielnie, ale piłka wpadała tylko do naszej bramki. Ostatecznie Canarinhos wygrały 4:0.

Wicemistrzynie świata z Polski to Lidia Maziarz, Julia Kopińska, Joanna Kaczmarczyk, Agnieszka Boćkowska, Marta Kaczmarczyk, Paulina Suchorowska, Paulina Prusinowska, Justyna Siwek, Wiktoria Aumiiller, Emilia Althoff i Volha Siarko.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Artykuły