Znajdź nas

TOP News

Piotr Żyła drugi w Niżnym Tagile!

Sobotni konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich zwyciężył Johann Andre Forfang. Drugie miejsce zajął Piotr Żyła, co jest dla niego drugim podium w tym sezonie!

Piotr Żyła
Piotr Żyła podczas lądowania

Do konkursu Polacy awansowali w komplecie. Piotr Żyła zwyciężył w kwalifikacjach, zaś Kamil Stoch oraz Maciej Kot znaleźli się w pierwszej dziesiątce. Oprócz nich o punkty Pucharu Świata walczyli w sobotę również Dawid Kubacki,  Jakub Wolny i Stefan Hula.

W pierwszej serii najwięcej punktów z biało-czerwonych zdobył Piotr Żyła, który wylądował na 133 metrze i zajął 2. miejsce. W trzydziestce znalazło się jeszcze miejsce dla 14. Kamila Stocha, 15. Stefana Huli i 19. Dawida Kubackiego. Tę część zawodów zwyciężył Ryoyu Kobayashi. Rewelacyjny Japończyk skoczył na 134 metr i wyprzedził o 2,5 punkta Żyłę.

W drugiej serii tylko  Kamil Stoch poprawił się i zajął ostatecznie 7. miejsce. Piotr Żyła skoczył 131 metrów i przed skokiem Kobayashiego zajmował 2. miejsce, ponieważ o 0,2 punkta przegrał z liderującym Forfangiem. Jednak Japończyk doleciał tylko do 130 metra i ostatecznie zajął 3. miejsce.

Więcej w TOP News