Polecamy

Polak nie dał szans rywalom! Piotr Cichocki mistrzem świata w żeglarstwie!

Znakomite wieści z mistrzostw świata żeglarzy z niepełnosprawnościami. W hiszpańskim Puerto Sherry złoty medal wywalczył Piotr Cichocki. Polak był najlepszy w klasie Hansa 303.

Piotr Cichocki na mecie
Piotr Cichocki mistrzem świata /fot. World Sailing TV/

Piotr Cichocki prowadzenie objął już w pierwszym dniu regat. Mistrz Europy wygrał bowiem dwa pierwsze wyścigi. Później było jeszcze lepiej i nawet goniący go mistrz świata sprzed roku Australijczyk Christopher Symonds musiał uznać wyższość Polaka. Ostatecznie Piotr Cichocki zwyciężył łącznie w ośmiu wyścigach. W pozostałych czterech wpływał na metę jako drugi.

Piotr Cichocki ze złotem

Polak już z medalem /fot. World Sailing TV/

Srebro wywalczył Symonds, a brąz Tajwańczyk Chi-Chian Wu. Ósme miejsce zajął Waldemar Woźniak, a dwudzieste siódme Andrzej Bury. Wśród kobiet do końca o podium walczyła Olga Górnaś-Grudzień. Niestety trochę zabrakło i Polka ukończyła zawody tuż za podium. Wygrała Hiszpanka Violeta del Reino.