Znajdź nas

Artykuły

Piękna, szybka i wrażliwa – wspomnienie Magdaleny Mielnik

We wtorek 7 listopada w wieku 26 lat zmarła Magdalena Mielnik – Mistrzyni Europy U23 w Aquathlonie, Mistrzyni Polski oraz wielokrotna medalistka zawodów tej rangi. Przez ostatni rok zmagała się z depresją.

Magdalena Mielnik
/fot. Fanpage Magdaleny Mielnik - trimagda/

Polski Związek Triathlonu wydał oświadczenie, w którym czytamy:

„Odejście Magdy, to wielka strata dla środowiska triathlonowego, zapamiętamy Ją jako utalentowaną triathlonistkę, osobę wytrwałą i aktywną podejmującą wiele inicjatyw na rzecz promowania dyscypliny w jej rodzinnym mieście, Olsztynie”

Swoją przygodę ze sportem rozpoczęła od pływania w klubie MTP Kormoran Olsztyn. Równolegle trenowała kolarstwo pod okiem Zdzisława Trojgi w klubie Art Print. W tej drugiej dyscyplinie zdobyła dwa medale Mistrzostw Polski Juniorów. Triathlon w jej życiu pojawił się, gdy miała siedemnaście lat. Już po roku treningów została zawodniczką kadry narodowej.

Do jej największych sukcesów należy zaliczyć tytuł Mistrzyni Europy U23 w Aquathlonie. Triathlonistka z Olsztyna startowała w trzydziestu dziewięciu zawodach Pucharu Świata (ITU), Pucharu Europy (ETU), Pucharu Afryki (ATU). Jej ostatnim występem w barwach reprezentacji Polski był Puchar Europy rozgrywany w portugalskiej Quarteirze.

Magdalena zmagała się z depresją. Dużo czasu spędziła w szpitalu i niewiele trenowała. W maju informowała fanów na swoim facebook’owym profilu, że przechodzi ciężkie załamanie nerwowe. We wrześniu zapowiedziała powrót do treningów i startów w przyszłym roku.

Magdalena Mielnik

Prowadziła w stolicy Warmii i Mazur szkółkę sportową dla dzieci i młodzieży. Zawodniczka z Olsztyna miała w dalszych planach założenie ośrodka szkolenia triathlonu w rodzinnym mieście. Poza tym organizowała różne imprezy sportowe w regionie oraz była propagatorką triathlonu.

Marzeniem Magdaleny Mielnik był wyjazd na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Tego pragnienia nie udało się jednak spełnić.

Od najmłodszych lat sport był jego życiu. Poznał go od wewnątrz jako pływak i triathlonista. Miłośnik górskich wędrówek oraz jazdy na dwóch kółkach. Czas płynie, a on nadal nie widzi siebie za kierownicą samochodu. Redaktor Studenckiego Radia Egida, dla którego świat bez sportu jest smutny, szary i nijaki.

Naciśnij aby skomentować

Musisz być zalogowany by opublikować komentarz Zaloguj się

Odpowiedz

Więcej w Artykuły