Znajdź nas

TOP News

Polskie podium w Pucharze Kontynentalnym! Paweł Wąsek drugi, Stefan Hula trzeci!

Bardzo dobry występ polskich skoczków w Pucharze Kontynentalnym w niemieckim Brotterode. Na podium zawodów znaleźli się Paweł Wąsek i Stefan Hula. Wygrał Norweg Joacim Oedegaard Bjoereng.

Paweł Wąsek

Po pierwszej serii prowadził Joacim Oedegaard Bjoereng. Norweg uzyskał 115,5 metra. W czołówce było jednak bardzo ciasno. Drugie miejsce ze stratą zaledwie 0,3 pkt. zajmowali Paweł Wąsek i Luca Roth. Polak skoczył 117 metrów, natomiast Niemiec pół metra dalej, ale odjęto mu więcej punktów. Bardzo dobrze wypadł Stefan Hula. Weteran naszej kadry był czwarty po skoku na odległość 115,5 metra. Do lidera tracił 1,7 pkt.

Do drugiej serii wszedł jeszcze Maciej Kot. Reprezentant Polski skoczył 114,5 metra, co na półmetku dawało mu 12. miejsce. Bliski awansu był Adam Niżnik. Nasz zawodnik uzyskał 107 metrów i zajął 31. lokatę. Do awansu zabrakło mu 1,2 pkt. Kacper Juroszek był 35. z wynikiem 101,5 metra.

W drugiej serii Joacim Oedegaard Bjoereng skoczył 113,5 metra i pewnie zwyciężył. Duże powody do radości mieli polscy kibice. Drugie miejsce ze stratą blisko 5 punktów zajął Paweł Wąsek. Nasz zawodnik w drugiej próbie uzyskał 111,5 metra. Jeszcze dalej poleciał Stefan Hula, który poszybował aż na 115,5 metra. Duża ilość odjętych punktów sprawiła jednak, że dało mu to trzecią lokatę. Kolejne miejsca zajęli Cene Prevc, Rok Justin i Luca Roth. Ten ostatni popisał się nawet najdłuższym skokiem konkursu – 118 metrów. Miał jednak odjętych dużo punktów.

Na 15. miejscu zawody ukończył Maciej Kot, który w drugiej serii skoczył 109,5 metra.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News