Znajdź nas

TOP News

Polski triumf we Frensztacie. Paweł Wąsek z pierwszą taką wygraną

Polscy skoczkowie z powodzeniem startowali nie tylko w Zakopanem, ale również w czeskim Frensztacie. Konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego po raz pierwszy w karierze wygrał tam Paweł Wąsek.

Paweł Wąsek w Zakopanem
Paweł Wąsek podczas sezonu zimowego /fot. archiwum/

Po pierwszej serii Paweł Wąsek plasował się na drugim miejscu, dzięki lądowaniu na setnym metrze. Prowadził Rok Justin z odległością 102 metrów. Polak tracił do niego jednak zaledwie 2,6 pkt. Trzeci był Norweg Joakim Aune, który również skoczył 100 metrów. Czwarty był Andrzej Stękała, a szósty Klemens Murańka. Do rundy finałowej awansował jeszcze jedenasty Kacper Juroszek. Odpadł Tomasz Pilch.

W drugiej serii Paweł Wąsek nie dał szans rywalom. Reprezentant Polski popisał się lotem na 103,5 metra i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Letnim Pucharze Kontynentalnym. Drugie miejsce zajął Rok Justin. Słoweniec w finale skoczył 103 metry i stracił do Polaka ledwie 0,4 pkt. Trzecią lokatę obronił Joakim Aune. Tuż za Norwegiem konkurs ukończyli Klemens Murańka i Andrzej Stękała. Kacper Juroszek był 18.

W klasyfikacji generalnej LPK prowadzi Klemens Murańka, który o 90 punktów wyprzeda Andrzeja Stękałę. Trzeci jest Keiichi Sato, startujący w ten weekend w Zakopanem.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News