Znajdź nas

Polecamy

Polscy lekkoatleci coraz dalej i coraz wyżej. Paweł Fajdek i Konrad Bukowiecki z wygranymi

Wysoka forma polskich lekkoatletów. W Halle kolejny triumf zanotował Paweł Fajdek, a drugie miejsce zajął Piotr Małachowski.

Paweł Fajdek na podium mistrzostw Europy
Paweł Fajdek na podium /archiwum/

Paweł Fajdek zwycięstwo zapewnił sobie rzutem na odległość 79,04 m. Dalej w tym sezonie jeszcze nikt nie rzucał… poza samym Fajdkiem. Wcześniej w Forbach Polak uzyskał 80,03 m.

Cieszyć może postawa Piotra Małachowskiego. Dyskobol, który trenuje ze swoim dawnym rywalem Gerdem Kanterem, osiągnął w Halle 65,87 m. To najlepszy wynik Polaka od sierpnia 2017 roku. Uzyskana odległość pozwoliła naszemu zawodnikowi zająć drugie miejsce i uzyskać minimum na mistrzostwa świata w Dausze. Robert Urbanek w Halle był ósmy.

W tym tygodniu dobrze spisywali się też inni biało-czerwoni. W czwartkowym mityngu w St. Poelten zwyciężył Konrad Bukowiecki. Nasz kulomiot osiągnął 20,70 m już w pierwszej kolejce. To zarazem jego rekord życiowy na stadionie. Odległość zapewniła Bukowieckiemu kwalifikacje na mistrzostwa świata w Dausze, ale również na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie.

W mityngu Diamentowej Ligi w Sztokholmie trzecie miejsce zajął Marcin Lewandowski. Reprezentant Polski biegał tym razem na 800 metrów. Wygrał Amel Tuka z Bośni i Hercegowiny.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy