Znajdź nas

TOP News

Europa może być dumna z polskich lekkoatletów. Sześć startów i cztery podia!

Udany występ polskich lekkoatletów podczas pierwszego dnia meczu Europa – Stany Zjednoczone. W Mińsku na podium stanęło czworo naszych reprezentantów.

Paweł Fajdek
Paweł Fajdek podczas próby

W tym sezonie konkursu rzutu młotem są zazwyczaj zdominowane przez Polaków. Nie inaczej było też w Mińsku. Walkę o zwycięstwo stoczyli ze sobą mistrz świata Paweł Fajdek i mistrz Europy Wojciech Nowicki. Tym razem lepszy okazał się ten pierwszy, który w trzeciej próbie zaliczył 80,71 m. Nowicki nie zdołał przekroczyć magicznej granicy 80 metrów. Jego najlepszy wynik to 78,33 m. Dzięki wygranej Paweł Fajdek dopisał na konto Europy dziewięć punktów.

Bardzo dobrze na Białorusi spisał się również Konrad Bukowiecki. Polak świetnie wszedł w konkurs i poprawiał się z próby na próbę. Dzięki pchnięciu na odległość 21,92 m uplasował się na drugiej lokacie. Rywali zdeklasował Darrell Hill. Amerykanin wygrał z 22,35 m. To czwarty wynik na tegorocznych listach światowych.

W biegu na 400 metrów wystąpiły mistrzyni Polski Iga Baumgart-Witan i mistrzyni Europy Justyna Święty-Ersetic. Na najniższym stopniu podium uplasowała się ta pierwsza. Baumgart-Witan zaczęła przeciętnie, ale popisała się bardzo dobrym finiszem. Do mety dobiegła z czasem 51,52 sek. Piąta była Justyna Święty-Ersetic. Wygrała Amerykanka Wadeline Jonathas.

Wśród panów na jedno okrążenie pobiegł Karol Zalewski. Polak uplasował się na piątej lokacie, a wygrał Michael Cherry.

Jutro dokończenie zawodów. Na starcie zobaczymy między innymi Piotra Liska, Karolinę Kołeczek, Sofię Ennaoui i Joannę Fiodorow.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News