Znajdź nas

TOP News

Szczęśliwe kwalifikacje mistrzyni Europy. Paulina Guba rzutem na taśmę awansowała do finału kuli

Paulina Guba awansowała do finału pchnięcia kulą na mistrzostwach świata w Dausze. Ta sztuka nie udała się Klaudii Kardasz.

Paulina Guba
Paulina Guba /fot. archiwum/

Paulina Guba w tym sezonie nie prezentuje najwyższej formy, ale brak jej awansu do finału byłby zaskoczeniem. Tymczasem bardzo długo się na to zanosiła. Mistrzyni Europy w pierwszej próbie uzyskała zaledwie 17,36 m. Lepiej było w drugim podejściu, bo Paulina Guba pchnęła 18,04 m. To jednak był wynik o 36 centymetrów słabszy niż minimum. W trzeciej próbie Polka spaliła i musiała czekać na rezultaty w drugiej grupie. Dzięki słabszej postawie rywalek zakwalifikowała się do finału z 12. miejsca, ostatniego premiowanego awansem.

W finale nie zobaczymy Klaudii Kardasz. Polka pierwszą próbę spaliła, a w drugiej uzyskała 16,89 m. O wiele lepiej było w trzecim podejściu, gdy pchnęła 17,79 m. Wystarczyło to jednak do zajęcia 15. lokaty.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News