Znajdź nas

Polecamy

Wielkie chwile polskich zapasów na MŚJ! Patrycja Gil ze złotem, Ciunek, Głodek i Chołuj z brązem!

Świetny występ polskich zapaśniczek na mistrzostwach świata juniorek. Biało-czerwone w Tallinnie sięgnęły po cztery medale. Złoto wywalczyła Patrycja Gil.

Patrycja Gil ze złotem
Patrycja Gil mistrzynią świata juniorek /fot. United World Wrestling/

Patrycja Gil startująca w kategorii do 55 kg rozpoczęła rywalizację od 1/8 finału. W pierwszej walce Polka w dobrym stylu pokonała Bułgarkę Sezeną Behchetovą. W ćwierćfinale poszło jeszcze lepiej, bo Patrycja Gil bez kłopotów uporała się Kanadyjką Virgine Kaze Gascon. W półfinale nasza zapaśniczka po bardzo mądrej walce wygrała na punkty 8:4 z Niemką Anastasią Blayvas. W finale Patrycja Gil trafiła na Rosjankę Jekaterinę Werbinę. Pojedynek długo był niezwykle wyrównany. Jednak przy stanie 2:2, Polka wyprowadziła decydujący atak, dzięki któremu uzyskała cztery punkty. To pierwsze polskie złoto na mistrzostwach świata juniorek od równo 20 lat!

W kategorii do 68 kilogramów brąz wywalczyła Ewelina Ciunek. W walce o brąz Polka w kapitalny sposób pokonała Mongołkę Delgermaę Enkhsaikhan. Powody do radości ma również Magda Głodek (kat. do 57 kg). Nasza zapaśniczka w pojedynku o trzecie miejsce przegrywała już 1:6 i wydawało się, że nie zmieści się na podium. Jednak w samej końcówce Polka zdołała odwrócić losy walki na swoją korzyść i sięgnąć po brąz. Trzecią zapaśniczką świata jest też Wiktoria Chołuj (65 kg).

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy