Znajdź nas

Inne

Patrycja Adamkiewicz ma upragniony medal. Wywalczyła go, choć stała już pod ścianą [WIDEO]

Reprezentacja Polski na Uniwersjadzie w Neapolu ma już sześć medali. Ostatni wywalczyła Patrycja Adamkiewicz. Nasza reprezentantka sięgnęła po brąz w wadze do 57 kg w taekwondo. „Najtrudniejsza była walka ćwierćfinałowa” – mówiła Polka.

Patrycja Adamkiewicz z medalem
Patrycja Adamkiewicz po zdobyciu medalu /fot. Paweł Skraba/

W Neapolu Patrycja Adamkiewicz wygrała pierwszą walkę, ale poważne trudności miała za to w 1/4. Tam trafiła na Meksykankę Armerę Vecchi. Polka źle zaczęła i w pewnym momencie przegrywała już 0:4. Potrafiła jednak się się pozbierać i ostatecznie wygrała 13:5. W półfinale nasza zawodniczka trafiła na znacznie lepszą Yujin Kim. Koreanka wygrała to starcie 4:1 i awansowała do finału. W taekwondo na Uniwersjadzie nie rozgrywa się pojedynków o trzecie miejsce, w związku z tym brąz przypadł Polce. Mimo półfinałowej porażki Patrycja Adamkiewicz nie kryje swojego zadowolenia.

>> PATRYCJA ADAMKIEWICZ PO WALCE

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Inne