Znajdź nas

Inne

Konrad Bukowiecki nie dał szans rywalom. Posłuchaj co powiedział po złotym konkursie! [WIDEO]

Konrad Bukowiecki ma powody do zadowolenia. Został mistrzem Uniwersjady w Neapolu, a przy okazji pobił rekord imprezy. Konkurenci byli bezradni.

Konrad Bukowiecki podczas Uniwersjady
Konrad Bukowiecki celebruje sukces /fot. Paweł Skraba/

Konrad Bukowiecki był murowanym faworytem do wygrania i potwierdził to już w pierwszej próbie. Polak pchnął w niej 20,63 m. Później spalił dwie kolejne, ale trzy ostatnie kolejki to popis naszego zawodnika. W czwartym podejściu nasz zawodnik posłał kulę na 21 metry, a w piątej aż na 21,54 m. Na deser zanotował jeszcze wynik 21,39 m. O dominacji Polaka świadczy fakt, że każda jego mierzona próba dałaby mu złoty medal. Po zawodach Konrad Bukowiecki nie krył zadowolenia.

>> KONRAD BUKOWIECKI PO KONKURSIE

Poniedziałek okazał się również szczęśliwy dla Filipa Zaborowskiego. Polak na 800 metrów stylem dowolnym wywalczył brązowy medal. Miejsce na podium wydarł o zaledwie 0,02 sek. O sukcesie naszego zawodnika zdecydowało dobre rozłożenie sił. Przez większość dystansu Filip Zaborowski płynął swoim tempem i trzymał się z tyłu stawki. Przyspieszył dopiero na ostatnich odcinkach.

>> FILIP ZABOROWSKI PO WYWALCZENIU BRĄZOWEGO MEDALU

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Inne