Znajdź nas

Artykuły

Przyszłość należy do nich? Osiemnaście największych nadziei polskiego sportu

Już 28 grudnia poznamy „Złotą Trzynastkę” polskiego sportu. Zanim jednak to nastąpi „Magazyn Sportowiec” ogłasza „Osiemnastkę Nadziei”. Jest to lista najlepiej rokujących młodych sportowców (maks. rocznik 1995), którzy w kończącym się roku wyróżnili się szczególnymi sukcesami.

Osiemnastka nadziei
Reprezentacja Polski podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Vancouver /fot. By Jude Freeman - originally posted to Flickr as _MG_4818, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9489083/
Cofnij1 z 19

Wybór „Osiemnastki Nadziei” nie należał do najprostszych. Do tego grona pretendowało bowiem kilkudziesięciu zdolnych – a co ważne – również już utytułowanych sportowców. Dość powiedzieć, że minionym roku w dyscyplinach olimpijskich biało-czerwoni wywalczyli 23 medale mistrzostw świata juniorów i blisko czterdzieści juniorskich mistrzostw Europy.

Zdecydowaliśmy jednak w „Osiemnastce Nadziei” umieścić tych sportowców, którzy już teraz osiągają sukcesy w gronie seniorskiej lub będą – naszym zdaniem – zdolni osiągać je w przyszłym roku.

Kolejność miejsc jest przypadkowa.

Cofnij1 z 19

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Artykuły