Polecamy

Worek z medalami rozpruty. Oliwia Jabłońska mistrzynią świata, brąz dla Michała Golusa

Przełamanie polskich pływaków na mistrzostwach świata osób z niepełnosprawnościami. Trzeciego dnia złoty medal wywalczyła Oliwia Jabłońska, a brąz Michał Golus.

Oliwia Jabłońska w wodzie

Oliwia Jabłońska, startująca na 400 metrów stylem dowolnym w klasie S10, była jedną z głównych faworytek do wywalczenia złota. Jej najpoważniejszą kandydatką była rekordzistka świata Aurelie Rivard. Te prognozy się potwierdziły w finale. Polka i Kanadyjka stoczyły pasjonujący bój o złoty medal. Lepsza w nim okazała się Oliwia Jabłońska, która pokonała Rivard o 0,77 sek. Dla Polki to drugie mistrzostwo świata w karierze. Na tym samym dystansie nasza zawodniczka była najlepsza w 2017 roku.

Medal wyłowił też Michał Golus, występujący na 100 metrów motylkiem w klasie S8. Wicemistrz Europy w tej konkurencji poprawił się o przeszło sekundę w porównaniu do eliminacji. Pozwoliło mu to zająć trzecie miejsce. Wygrał Grek Dimosthenis Michalentzakis.