Znajdź nas

Artykuły

Pierwsza taka sytuacja od ćwierć wieku. Noriaki Kasai nie wystartuje w Turnieju Czterech Skoczni

To niewątpliwie koniec pewnej epoki w skokach narciarskich. Noriaki Kasai po raz pierwszy od 25 lat nie wystartuje w Turnieju Czterech Skoczni.

Noriaki Kasai w Soczi

47-letni Noriaki Kasai w tym sezonie nie zachwyca. W pięciu startach aż trzykrotnie nie zdołał przebrnąć kwalifikacji. Najlepiej spisał się w Klingenthal, gdzie zajął 33. miejsce. Jako jedyny z całej kadry nie zdołał zdobyć punktów. W związku z tym jego nieobecność w Turnieju Czterech Skoczni nie jest żadnym zaskoczeniem.

W Turnieju Czterech Skoczni powalczą Ryoyu Kobayashi, Junshiro Kobayashi, Yukiya Sato, Daiki Ito i Naoki Nakamura. Skład uzupełnią dwaj skoczkowie, którzy wyróżniali się w Pucharze Kontynentalnym Keiichi Sato i Taku Takeuchi.

Noriaki Kasai po raz ostatni nie wystartował w Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 1994/1995. Stało się tak jednak nie z powodu słabej formy, a kontuzji. Łącznie Japończyk wystartował w 28. edycjach prestiżowej imprezy. Pierwszy raz uczynił to w sezonie 1989/1990.

Choć Noriaki Kasai regularnie startował w Turnieju Czterech Skoczni to mało kto już pamięta o sukcesach jakie w nim odnosił. W sezonie 1992/1993 zajął drugie miejsce w tej imprezie, przegrywając o nieco ponad 20 punktów z Andreasem Goldbergerem. Kolejny raz drugą lokatę w Turnieju Czterech Skoczni zajął w sezonie 1998/1999. Do triumfatora Jane Ahonena stracił wówczas 7,6 pkt.

W kolejnych edycjach Japończykowi wiodło się różnie. W ostatnich latach najlepiej spisał się w sezonie 2014/2015, zajmując czwarte miejsce. Przed rokiem był 42.

Noriaki Kasai teraz ma skupić się na występach w Pucharze Kontynentalnym. Wśród elity mamy go zobaczyć podczas zawodów w Sapporo.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Artykuły