Znajdź nas

TOP News

Noriaki Kasai na aucie. W tym sezonie Japończyka już raczej nie zobaczymy

Noriaki Kasai najprawdopodobniej nie wystąpi już w tym sezonie w zawodach poza Japonią. 47-latek nie otrzymał bowiem powołania na najbliższe zawody.

Noriaki Kasai
Noriaki Kasai /fot. Taxiarchos228, FAL, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47508100

Jak poinformował serwis skijumping.pl, Noriaki Kasai nie został powołany na Puchar Świata w Rasnovie, a także na zawody Pucharu Kontynentalnego w Renie i Lahti. We wszystkich trzech imprezach ma startować japońskie zaplecze. Tym samym 47-latek najpewniej w tym sezonie nie wystąpi już wśród elity, ani na poziomie drugiej ligi. Gdyby tak się stało, po raz pierwszy od 29 lat Noriaki Kasai nie zdobyłby choćby jednego punktu w Pucharze Świata.

>> SŁABY CZAS MISTRZA

W tym sezonie Noriaki Kasai w Pucharze Świata startował jedynie przez miesiąc. W Wiśle i Ruce nie zdołał jednak przebrnąć kwalifikacji. Podobnie było przy okazji pierwszego konkursu w Niżnym Tagile. W przypadku drugiego awansował do konkursu, ale zajął w nim 45. pozycję. Japończyk najlepiej spisał się w Klingenthal, gdzie uplasował się na 33. lokacie.

Po tak słabym początku trener Hideharu Miyahira zdecydował się zrezygnować z usług swojego dawnego reprezentacyjnego kolegi. Tym bardziej, że w Pucharze Kontynentalnym z bardzo dobrej strony pokazywał się Keiichi Sato. Jak się okazało, była to słuszna decyzja, ponieważ 22-latek regularnie punktuje w Pucharze Świata.

Noriaki Kasai został z kolei wysłany do Pucharu Kontynentalnego. Były to jego pierwsze starty na tym poziomie od 17 lat. 48-latek drugiej ligi jednak nie zawojował. Na sześć konkursów zapunktował w trzech. W Klingenthal był siódmy, a w zeszły weekend w Sapporo 14. i 12.

Mimo to Hideharu Miyahira powołał weterana skoczni na Puchar Świata w Sapporo. Na Okurayamie przebudzenie legendy nie nastąpiło. Do pierwszego konkursu Kasai się nie zakwalifikował, a w drugim był 36.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News