Znajdź nas

TOP News

Niewiarygodny wyczyn Polaka. Leszek Naziemiec pływał na Antarktydzie!

Historyczny wyczyn Leszka Naziemca. Polak przepłynął kilometr w lodowatych wodach Antarktydy! Co więcej, zrobił to w samym czepku i kąpielówkach!

Leszek Naziemiec
Leszek Naziemiec podczas swojej próby /fot. fanpage Leszka Naziemca/

Leszek Naziemiec wziął udział w pierwszym w historii wyścigu pływackim na Antarktydzie. Poza nim na starcie pojawiło się jeszcze czternastu zapaleńców. Temperatura wody wynosiła minus jeden stopni, a zawodnicy nie mogli posiłkować się specjalnymi piankami ocieplającymi.

Leszek Naziemiec dystans kilometra pokonał w czasie poniżej szesnastu minut. Nie wiadomo jeszcze jakie da mu to ostatecznie miejsce. Na swoją próbę czeka bowiem jeszcze kilku zawodników. Niezależnie od lokaty, jego wyczyn już można określić jako historyczny.

Leszek Naziemiec przed wejściem do wody

Leszek Naziemiec jeszcze przed próbą /fot. fanpage Leszka Naziemca/

Po wyjściu z wody temperatura ciała Leszka Naziemca wynosiła 32,5 stopnia. Polak dochodził do siebie jednak zaledwie przez kilkanaście minut.

Podczas zawodów pływakom nie zagrażały drapieżniki. To ważne, bo w wodach Antarktydy można spotkać choćby niebezpieczne lamparty morskie. Dlatego też nad bezpieczeństwem zawodników poza lekarzami czuwali też przyrodnicy.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News