Znajdź nas

TOP News

Monika Hojnisz-Staręga utrzymuje dobrą formę. Polka wysoko w Novym Mescie

Monika Hojnisz-Staręga zajęła dziewiąte miejsce w sprincie w Pucharze Świata w Novym Mescie. Wygrała Denise Herrmann.

Monika Hojnisz Hochfilzen na strzelnicy

Puchar Świata w Novym Mescie odbywa się w niecodziennych okolicznościach, bo bez udziału publiczności. Organizatorzy zdecydowali się na takie rozwiązanie w związku z szerzącym się koronawirusem.

W Czechach bardzo dobrze wypadła Monika Hojnisz-Staręga, która utrzymała wysoką formę z mistrzostw świata w Anterselvie. Polka z dwoma niecelnymi strzałami uplasowała się na dziewiątym miejscu.

Wygrała Denise Herrmann, która była bezbłędna na strzelnicy. Niemka wygrała z 27,2 sek. przewagi nad również bezbłędną Francuzką Anais Bescond. Trzecia była Czeska Marketa Davidova, która spudłowała raz.

Pozostałe Polki zajęły dalsze lokaty. Kinga Zbylut z dwoma karnymi rundami była 41. Anna Mąka myliła się trzy razy, co dało jej 69. pozycję. Magdalena Gwizdoń musiała biec cztery karne rundy, a jej czas pozwolił na zajęcie 83. lokaty.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News