Monika Hojnisz-Staręga znów bardzo wysoko! W Kontiolahti triumf Denise Herrmann

Denise Herrmann wygrała sprint w Kontiolahti. Dobrze spisała się Monika Hojnisz, która zajęła szóste miejsce.

Monika Hojnisz-Staręga przed sezonem

Podczas, gdy większość imprez sportowych zostaje odwoływana, w fińskim Kontiolahti rozgrywane są zawody Pucharu Świata w biathlonie. W sprincie najlepsza okazała się Denise Herrmann. Niemka po raz kolejny świetnie spisała się na trasie, a na strzelnicy spudłowała tylko raz. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Franziska Preuss, która straciła do triumfatorki ponad 20 sekund. Trzecia była Tiril Ekhoff.

Kolejny dobry występ zanotowała Monika Hojnisz-Staręga. Polka po bezbłędnym strzelaniu zajęła szóste miejsce. Przy lepszym biegu nasza zawodniczka mogłaby nawet myśleć o miejscu na podium.

Na 29. lokacie zawody ukończyła Kinga Zbylut.