Znajdź nas

TOP News

Niebotyczny rekord Michała Haratyka!

Rewelacyjna forma Michała Haratyka. Mistrz Europy w mityngu „Gwiazdy na warszawskich fontannach” zdecydowanie pobił swój rekord Polski!

Michał Haratyk

W trzeciej próbie Michał Haratyk posłał kulę na odległość 22,32 m. To aż o 24 centymetry dalej niż wynosił dotychczasowy rekord Polski, również należący do Haratyka. To siedemnasty wynik w historii światowego pchnięcia kulą. Ostatni Europejczyk tak daleko pchał kulą przeszło 30 lat temu. W kolejnej rundzie Polak zanotował równie imponujący wynik 22,12 m. To odległość również lepsza od wcześniejszego rekordu Polski.

Mimo niebotycznego wyniku Michał Haratyk ledwie wskoczył na „podium” tegorocznej listy światowej. Polak o centymetr wyprzedził Amerykanina Joe Kovacsa. Dalej – i to zdecydowanie – niż mistrz Europy pchali w tym roku Ryan Crouser i Darlan Romani. Amerykanin zanotował odległość 22,74 m, a Brazylijczyk 22,61 m. To tylko pokazuje jak zażarta będzie walka o medal na mistrzostwach świata w Dausze.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News