Znajdź nas

Polecamy

Nadzieja na koniec fatum? Mateusz Masternak wykonał pierwszy krok w kierunku Igrzysk

Mateusz Masternak zrobił pierwszy krok w kierunku Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Bokser został mistrzem Polski w boksie olimpijskim.

Mateusz Masternak
Mateusz Masternak

Mateusz Masternak na zawodowych ringach stoczył 46 walk, z czego wygrał 41. Teraz postanowił zawiesić zawodową karierę i po 13 latach wrócić do boksu amatorskiego. Wszystko po to by – jak mówi – zrealizować swoje wielkie marzenie, jakim jest medal olimpijski.

Do medalu olimpijskiego droga jest bardzo daleka, ale Mateusz Masternak wykonał pierwszy krok w tym kierunku. Został bowiem mistrzem Polski w wadze ciężkiej. W finale po zaciętej walce pokonał Michała Soczyńskiego.

Dzięki zdobyciu mistrzostwa Polski 32-latek zapewnił sobie udział w turniejach kwalifikacyjnych do Igrzysk. Aby pojechać do Tokio „Master” musi wywalczyć przepustkę na europejskim turnieju w Londynie (13-23 marca 2020 r.) lub światowym w Paryżu (13-24 maja 2020 r.).

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy