Znajdź nas

TOP News

Maryna Gąsienica-Daniel z życiowymi sukcesami. Dwa triumfy polskiej alpejki

To co prawda nie Puchar Świata, ale sukcesy i tak cieszą. Maryna Gąsienica-Daniel dwukrotnie wygrała slalom gigant podczas zawodów Pucharu Europy we włoskim Andalo Paganella. Dzięki temu nasza alpejka jest liderką klasyfikacji generalnej cyklu.

Maryna Gąsienica-Daniel po zawodach
Maryna Gąsienica-Daniel /fot. fanpage Maryny Gąsienicy-Daniel/

W czwartek Maryna Gąsienica-Daniel zapewniła sobie trium dzięki doskonałemu pierwszemu przejazdowi. Wygrała go aż o 0,91 sek. z Francuzką Clary Direz. W drugiej próbie nasza alpejka poradziła sobie już słabiej, ale miała na tyle dużą przewagę, że nie pozwoliła wydrzeć sobie wygranej.

W piątek zawody miały bardzo podobny przebieg. Polka prowadziła zdecydowanie po pierwszym przejeździe, a później tylko broniła tej przewagi. Ostatecznie wygrała o 0,75 sek. z Clary Direz i o ponad sekundę z wicemistrzynią olimpijską Kathariną Liensberger.

Dla Maryny Gąsienicy-Daniel to największe sukcesy w karierze. 24-latka startuje również w zawodach Pucharu Świata. Tam jednak nie idzie jej tak dobrze. W tym sezonie na pięć startów wywalczyła tylko trzy punkty.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News