Znajdź nas

TOP News

Marius Lindvik wygrał kwalifikacje, problemy przy lądowaniu Kamila Stocha

Marius Lindvik wygrał kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata w Rasnovie. O punkty zawalczy sześciu biało-czerwonych.

Marius Lindvik

Kwalifikacje wygrał Marius Lindvik, który wylądował na 98 metrze. Pół metra dalej skoczył Stefan Kraft. Mimo to lider Pucharu Świata o 0,1 pkt. okazał się słabszy od Norwega. Trzecie miejsce zajął Markus Eisenbichler. Niemiec skoczył 101 metrów, co jest nowym rekordem skoczni w Rasnovie.

Najlepiej z Polaków spisał się Dawid Kubacki. Mistrz świata z Seefeld uzyskał 95 metrów i uplasował się na szóstej lokacie. Tuż za nim sklasyfikowano Kamila Stocha. Trzykrotny mistrz olimpijski wylądował cztery metry dalej, ale miał problemy przy lądowaniu i otrzymał gorsze noty za styl.

Piotr Żyła doleciał do 95 metra, co dało mu 11. pozycję. Na 22. lokacie kwalifikacje ukończył Jakub Wolny, który skoczył 89 metrów. Po skoku na odległość 85 metrów Klemens Murańka zajął 30. miejsce. Do konkursu awansował jeszcze Aleksander Zniszczoł, który z rezultatem 84,5 metra uplasował się na 38. miejscu.

Niewiele zabrakło do szczęścia Pawłowi Wąskowi. Najmniej doświadczony z polskich skoczków uzyskał 81 metrów i zajął 51. miejsce. Do awansu zabrakło mu 0,1 pkt.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News