Znajdź nas

Polecamy

Złoto okraszone rekordem świata. Marcin Polak i Michał Ładosz najlepsi na świecie!

Wielki sukces polskich parakolarzy torowych. Marcin Polak i Michał Ładosz wywalczyli zostali mistrzami świata w wyścigu na 4 kilometrów.

Marcin Polak i Michał Ładosz

Marcin Polak i Michał Ładosz startują w zmaganiach tandemów. Pierwszy z naszych zawodników jest niedowidzący, natomiast drugi jest jego pilotem. Obaj od lat odnoszą wielkie sukcesy. Rok temu wywalczyli tytuł mistrzów świata w Apeldoorn.

W kanadyjskim Milton bronili więc złotego medalu. I to bronili w absolutnie wielkim stylu. W kwalifikacjach Marcin Polak i Michał Ładosz pokonali 16 okrążeń w czasie 4:03,528. Pobili tym samym o przeszło cztery i pół sekundy rekord świata, ustanowiony podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Biało-czerwony tandem, który jechał z prędkością 59 km/h, zdecydowanie zdystansował też rywali. Drudzy w kwalifikacjach Brytyjczycy Stephen Bate i Adam Duggleby byli wolniejsi o blisko 8 sekund.

Marcin Polak i Michał Ładosz

Polacy przed złotym wyścigiem

W walce o złoty medal rywalami Polaków byli właśnie Stephen Bate i Adam Duggleby. Finał lepiej zaczęli Brytyjczycy, ale była to tylko chwilowa słabość naszych zawodników. Marcin Polak i Michał Ładosz szybko odzyskali inicjatywę i z każdym kolejnym okrążeniem powiększali przewagę. Na półmetku Brytyjczycy tracili do polskiego tandemu już niemal dwie sekundy. Ta różnica jednak wciąż się powiększała. W końcu na półtora okrążenia przed metą Marcin Polak i Michał Ładosz zdublowali swoich rywali i mogli cieszyć się ze złota.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy