Marcin Lewandowski drugi w Zagrzebiu, Andrejczyk i Baumgart-Witan na trzeciej lokacie

Podia polskich lekkoatletów w mityngu w Zagrzebiu. Najlepiej spisał się Marcin Lewandowski, który zajął drugie miejsce w biegu na 800 metrów.

Marcin Lewandowski
Marcin Lewandowski /fot. archiwum/

Marcin Lewandowski w Zagrzebiu pobiegł tak jak nas do tego przyzwyczaił. Długo trzymał się końcówki stawki, a przyspieszać zaczął na ostatnich metrach. Ostry atak Polaka pozwolił mu uplasować się na drugim miejscu. W stolicy Chorwacji nie do pokonania był Bośniak Amel Tuka. W finale B drugie miejsce zajął drugi z Polaków Mateusz Borkowski. Niestety nasz zawodnik nadal nie wypełnił minimum na mistrzostwa świata.

Na trzecim miejscu bieg na 400 metrów ukończyła Iga Baumgart-Witan. Polka do mety dobiegła z czasem 51,90. Wygrała Amerykanka Phyllis Francis przed swoją rodaczką Allyson Felix. Piąta była Anna Kiełbasińska.

W rywalizacji oszczepniczek na najniższym stopniu podium stanęła Maria Andrejczyk. Polka w najlepszej próbie posłała oszczep na odległość 60,91 m. Wygrała Chorwatka Sara Kolak, która uzyskała 66,42 m.

Poniżej możliwości wypadli Konrad Bukowiecki i Sofia Ennaoui. Nasz kulomiot pchnął jedynie 20,58 i zajął piąte miejsce. Sofia Ennaoui w biegu na 1500 metrów uplasowała się dopiero na jedenastym miejscu. Oczko wyżej bieg ukończyła inna Polka – Martyna Galant.