Znajdź nas

TOP News

Walczyli dzielnie, ale złoto odpłynęło. Polscy pływacy wicemistrzami Europy!

Kolejny medal dla Polski na pływackich mistrzostwach Europy na krótkim basenie. Po złocie Radosława Kawęckiego, srebro wywalczyła sztafeta 4×50 metrów stylem dowolnym.

Marcin Cieślak, Karol Ostrowski, Jakub Kraska
Nasza srebrna sztafeta /fot. dailymotion.com/lentv/

Biało-czerwoni płynęli w składzie Paweł Juraszek, Marcin Cieślak, Karol Ostrowski oraz Jakub Kraska. Jak się okazało była to doskonała mieszanka doświadczenia z młodością. Nasi reprezentanci już w eliminacjach zasygnalizowali, że stać ich na medal. Zajęli bowiem wówczas drugie miejsce, ustępując jedynie Rosjanom.

W finale sytuacja się powtórzyła. Paweł Juraszek, Marcin Cieślak, Karol Ostrowski oraz Jakub Kraska popłynęli znakomicie i niemal do końca liczyli się w grze o złoto. Marzenia Polaków rozwiał dopiero płynący na ostatniej zmianie Rosjanin Morozow. Ostatecznie nasi zawodnicy zajęli drugie miejsce, znów ustępując jedynie Rosjanom. Czas Polaków 1:23,74.

>> CZYTAJ TEŻ: RADOSŁAW KAWĘCKI MISTRZEM EUROPY

To drugi medal dla Polski na pływackich mistrzostwach Europy w Glasgow. Wcześniej złoto na 200 metrów stylem grzbietowym wywalczył Radosław Kawęcki.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News