Inne

Zwycięstwo po ciężkim boju. Polki lepsze od Brazylijek. Zobacz decydujące akcje meczu [wideo]

Polskie siatkarki nie schodzą ze zwycięskiej ścieżki. Tym razem w Apeldoorn biało-czerwone pokonały 3:2 Brazylię. Jest to już czwarta wygrana Polek w Lidze Narodów.

polskie siatkarki mecz liga narodów Malwina Smarzek

W pierwszym secie sytuacja na prowadzeniu zmieniała się dość często. Jednak po drugiej przerwie technicznej prawdziwy popis w polu zagrywki dała Malwina Smarzek. 22-latka zdobyła kilka punktów asami, a Polki odskoczyły na parę oczek. Dzięki świetnej postawie w końcówce biało-czerwone wygrały całego seta do 20.

W drugim secie Polki dyktowały warunki niemal cały czas. Od stanu 13:12 biało-czerwone prowadziły aż do końca. Ostatecznie podopieczne Jacka Nawrockiego triumfowały w tej partii do 20.

Prawdziwie dramatyczny przebieg miała trzecia partia. Świetnie rozpoczęły ją Polki, bo prowadziły już 8:3. Niestety potem Brazylijki odzyskały animusz i odrobiły stratę. Biało-czerwone odskoczyły jeszcze na kilka oczek, ale od stanu 14:11 zaczęły się kłopoty. Rywalki odrobiły straty i wyszły na prowadzenie. W końcówce gra toczyła się punkt za punkt. Polki wybroniły kilka piłek setowych, a także zmarnowały jednego meczbola. W grze nerwów lepiej poradziły sobie Brazylijki, które wygrały do 26.

Kolejnego seta Polki zaczęły równie dobrze co poprzedniego. W pewnym momencie nasze siatkarki prowadziły już czterema punktami, ale na drugą przerwę techniczną schodziły przegrywając 15:16. Później było już tylko gorzej. Sporo błędów własnych sprawiło, że zawodniczki Nawrockiego przegrały całą partię do 18.

W tie-breaku na ustach naszych siatkarek znów pojawił się uśmiech, a w ich grze było widać więcej swobody. Przełożyło się to na wielką przewagę już na początku. Przerwa techniczna to prowadzenie Polek 8:4. Później znów prawdziwy popis w ataku dała Malwina Smarzek. W rezultacie biało-czerwone wygrały seta do 9, a cały mecz 3:2.