Magda Linette przełamała złą passę. Polka gra dalej na Wimbledonie

Magda Linette awansowała do II rundy Wimbledonu. Polka pokonała 6:0, 7:6 Rosjankę Annę Kalinską.

Magda Linette w turnieju Wimbledon
Magda Linette na Wimbledonie

Magda Linette była faworytką starcia z niżej notowaną Anną Kalinską, która do turnieju przedzierała się przez eliminacje. Polka potwierdziła swoje umiejętności już w pierwszym secie, w którym nie dała żadnych szans rywalce. Rosjanka była w stanie ugrać jedynie 12 punków i już po 20 minutach przegrała partię do zera.

Drugi set był o wiele bardziej zacięty. Anna Kalinska zaczęła grać odważniej i znacznie częściej punktowała. W pewnym momencie Magda Linette była w sporych tarapatach, bo przegrywała już 2:4. Polka była jednak w stanie odrobić straty i wyjść na prowadzenie. Miała nawet piłki meczowe, ale żadnej nie wykorzystała. Tym samym doszło do tie-breaka, w którym Linette musiała bronić setbole. Ostatecznie jednak to nasza tenisistka wyszła zwycięsko z tej konfrontacji.

Wcześniej do II rundy Wimbledonu awansował Hubert Hurkacz. Odpali z kolei Iga Świątek i Kamil Majchrzak.