Magda Linette bez szans w starciu z Petrą Kvitovą

Magda Linette kończy swoją przygodę z Wimbledonem. W meczu III rundy Polka zdecydowanie 3:6, 2:6 przegrała z turniejową szóstką Petrą Kvitovą.

Magda Linette w turnieju Wimbledon
Magda Linette na Wimbledonie

Magda Linette od początku była skazywana na pożarcie w starciu z utytułowaną Czeszką. Niestety te prognozy ziściły się na korcie. W pierwszym secie Polka popełniła sporo błędów podczas serwisów, a także nie radziła sobie z returnami. Petra Kvitova cierpliwie wykorzystywała potknięcia Polki i ostatecznie wygrała 6:3.

Drugi set również przebiegał pod dyktando Czeszki, która szybko przełamała Magdę Linette. Poznanianka miała jeszcze szansę na odwrócenie losów seta w piątym gemie, ale mimo prowadzenia 40:0, nie była w stanie go wygrać. Petra Kvitova po raz kolejny udowodniła, że nie marnuje takich okazji i wygrała seta 6:2.

To Czeszka awansowała do 1/8, ale Magda Linette również ma powody do radości. III runda to jej największe dokonanie podczas występów na Wimbledonie. Jak dotąd nie była bowiem w stanie przebrnąć I rundy.