Trzeci dzień i piąty medal. Maciej Sochal rzucił po brąz na mistrzostwach świata!

Piąty medal dla Polski na paraatletycznych mistrzostwach świata w Dubaju. Trzeciego dnia imprezy Maciej Sochal wywalczył brąz w rzucie maczugą w kategorii F32.

Maciej Sochal

Maciej Sochal zmagania w Dubaju rozpoczął najwcześniej z naszych reprezentantów, ale za to z jakim efektem. Polak w konkursie rzutu maczugą w kategorii F32 spisywał się bardzo dobrze, a w najlepszej próbie uzyskał 31,90 m. To wystarczyło do wywalczenia brązu. Mimo medalu, Maciej Sochal nie był do końca zadowolony ze swojego startu, podkreślając, że stać go na więcej. W Dubaju wygrał Algierczyk Lahouari Bahlaz z wynikiem 33,89 m, który pokonał swojego rodaka Walida Ferhaha.

Blisko medalu była Róża Kozakowska startująca w skoku w dal w kategorii T38. Polka skoczyła 4,70 m i do podium zabrakło jej 25 centymetrów. Wygrała Węgierka Luca Ekler z odległością 5,31 m. Tuż za podium zmagania ukończył też Michał Kotkowski, rywalizujący w biegu na 400 metrów w kategorii T37. W finale Polak pobiegł bardzo szybko, ale na finiszu o włos lepszy był Charl du Toit z RPA.

Piąty w finale pchnięcia kulą w kategorii F37 był Tomasz Ściubak. Dwa oczka niżej w biegu na 400 metrów w kategorii T13 uplasował się natomiast Jakub Nicpoń.