Znajdź nas

TOP News

Maciej Kot znowu najlepszy! Polak wygrał w Predazzo!

Maciej Kot wygrał niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego na normalnej skoczni w Predazzo. To jego drugi triumf z rzędu w tym cyklu.

Maciej Kot po lądowaniu

Po pierwszej serii konkursu na normalnej skoczni prowadził Maciej Kot. Polak podbudowany wczorajszym zwycięstwem skoczył 103 metry. Drugie miejsce zajmował Clemens Aigner. Austriak uzyskał 105,5 metra i tracił do naszego zawodnika równe dwa punkty. Trzeci po skoku na odległość 102 metrów był Słoweniec Mark Hafner. Maciej Kot miał nad nim przewagę 3,2 pkt. Dalej w klasyfikacji byli Kevin Bickner, Clemens Leitner i Luca Roth.

Do drugiej serii awansował Tomasz Pilch, który skoczył 98 metrów. Dawało mu 13. lokatę. Dla 19-latka start w Predazzo stał się zatem wyjątkowo udany, bo po raz pierwszy od niemal dwóch lat zdobył punkty Pucharu Kontynentalnego w dwóch konkursach z rzędu. 95,5 metra uzyskał Stefan Hula, co pozwoliło mu na zajęcie 18. lokaty.

Pozostali reprezentanci Polski zakończyli swój udział w konkursie na pierwszej serii. Kacper Juroszek poszybował na odległość 91,5 metra i zajął 32. lokatę. Dziesięć lokat niżej uplasował się Andrzej Stękała. Jego rezultat to 87,5 metra. Kompletnie sobie nie poradził Adam Niżnik. Polak skoczył zaledwie 79,5 metra i zajął przedostatnią lokatę.

W finale Maciej Kot potwierdził, że w Predazzo był najlepszy. Polak uzyskał 104 metry i o 0,6 pkt. wyprzedził Clemensa Aignera. Austriak w drugiej próbie również poszybował na 104 metry. Metr bliżej lądował Kevin Bickner, co zapewniło mu trzecie miejsce.

W drugiej serii Tomasz Pilch skoczył 95 metrów i spadł w klasyfikacji na 18. lokatę. Ostatecznie uplasował się na Stefan Hula w drugiej próbie poleciał na odległość 99,5 metra. W rezultacie został sklasyfikowany na 20. pozycji.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News