Znajdź nas

TOP News

Maciej Kot nie pojedzie na Puchar Świata do Lahti. Trener wyjaśnia dlaczego

Michal Doleżal ogłosił skład reprezentacji Polski na Puchar Świata w Lahti. Do Finlandii nie poleci Maciej Kot, który w ten weekend dwukrotnie wygrał w Pucharze Kontynentalnym. Dlaczego?

Maciej Kot
Maciej Kot

Michal Doleżal nie zdecydował się na żadne zmiany w składzie w stosunku do Pucharu Świata w Rasnovie. W Lahti wystąpią zatem Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, a także Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka i Paweł Wąsek.

Poza kadrą znalazł się Maciej Kot, który w ten weekend wygrał dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego w Predazzo. Wcześniej niektórzy dziennikarze spekulowali, że zakopiańczyk może polecieć do Lahti zamiast Pawła Wąska.

Maciek sam tak chciał. A rozmawialiśmy o tym w trójkę – Maciek, Dodo (Michal Doleżal) i ja. Wszyscy uznaliśmy, że lepiej będzie jeśli Maciek jeszcze jeden weekend spokojnie poskacze w Kontynentalu” – wyjaśnił trener kadry B Maciej Maciusiak w rozmowie z serwisem sport.pl. Kot poprzez start w Renie chciałby jeszcze bardziej ustabilizować swoją formę.

Poza Kotem do norweskiego Renu polecą jeszcze Stefan Hula, Andrzej Stękała i Tomasz Pilch.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News